2018-01-16 | Aktualności

KATMUN-CEREMONIA OTWARCIA

W dniu 11 stycznia w auli Muzeum Śląskiego odbyła się ceremonia otwarcia KATMUN. KATMUN to Model ONZ. Jest to symulacja konferencji ONZ dla uczniów i studentów w wieku 16-24 lat. Uczestnicy mają szansę zostać delegatem jednego z państw członkowskich ONZ i reprezentować jego politykę w ramach wybranej komisji. W Katowicach, stąd KAT to uczniowie III Liceum im. Adama Mickiewicza połączyli swoje siły z innymi członkami społeczności MUN, aby już drugi raz zorganizować Model Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęła OIRP Katowice, której przedstawiciel został zaproszony i przemawiał na otwarciu. Warto dodać, że w imprezie uczestniczyła Pani Konsul USA z Krakowa, a w kolejnym panelu brał udział m.in Jerzy Buzek. Warto także dodać, że zaowocowało to kontaktem z tym Liceum co - nie uprzedzając za nadto faktów - najprawdopodobniej uruchomi edukację prawną w tym Liceum od nowego roku szkolnego. Będzie to już trzecia szkoła objęta programem edukacji prawnej prowadzonym przez OIRP Katowice.