2019-08-13 | Aktualności; Po godzinach; Klub Seniora

Małe zbrodnie małżeńskie

Z przykrością informujemy, iż brak już wolnych biletów na spektakl pt. "Małe zbrodnie małżeńskie"

Wszystkich radców prawnych i aplikantów z naszej Izby wraz z osobami towarzyszącymi zapraszamy na spektakl „MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE” w Sali Kameralnej Teatru Śląskiego, 13 października 2019 o godz. 16.00. Pierwsze dwa bilety po 10 złotych, każdy następny kosztuje 30 złotych.

 

„MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE” to sztuka francuskiego dramaturga, eseisty, powieściopisarza i filozofa Érica-Emmanuela Schmitta, w reżyserii Grzegorz Kempinsky’ego na deskach Małej Sceny Teatru Śląskiego. Dla osób z mniejszym doświadczeniem życiowym lub niewielkim dorobkiem w sprawach rodzinnych spektakl może stanowić znakomity ekwiwalent tzw. „szkoleń miękkich” z zakresu szeroko rozumianych spraw małżeńskich… (z ostrożności uprzedzamy, że nie punktowanych).

O czym jest sztuka? Otóż, troskliwa i czuła żona stara się przywrócić pamięć mężowi, który cierpi na amnezję po upadku ze schodów. Czy to nie doskonały moment, aby historię związku opowiedzieć na nowo i może nieco ją ubarwić, a pewne niewygodne sprawy przemilczeć? Kto i dlaczego mija się tu z prawdą i czy piętrzące się kłamstwa mają za cel uratować czy pogrążyć pewną parę?

Polecamy również fragment recenzji w Dzienniku Zachodnim:

„Ewa Kutynia i Marcin Szaforz na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego, zagrali poharatanych miłością i nienawiścią bohaterów po mistrzowsku. Przedstawienie, które wyreżyserował Grzegorz Kempinsky, szarpie emocjami widzów z sekundową precyzją. A nasza sympatia skacze jak piłeczka pingpongowa - raz racje zdają się być po jego, a raz po jej stronie. […] Ten spektakl to kawał dobrego, psychologicznego, a kto chce - pouczającego teatru.”

Wszystkich chętnych prosimy o składanie rezerwacji drogą e-mailową na adres informator@oirp.katowice.pl z podaniem imienia i nazwiska radcy prawnego lub aplikanta oraz ilością zamawianych biletów (płatność za bilety kierować należy na rachunek Izby, który zostanie podany w potwierdzeniu rezerwacji). OIRP w Katowicach dysponuje kompletem miejsc na ten spektakl, jednakże nie czekajcie zbyt długo, liczba miejsc na Sali Kameralnej nie jest duża, a zainteresowanie naszym cyklem teatralnym ma tendencję mocno wzrostowe!

Prosimy o przybycie 15 minut przed początkiem przedstawienia.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE